Bębny do przenośników

Bębny napędowe

Produkujemy różnego rodzaju bębny napędowe z wałem spawanym oraz rozłącznym za pomocą klinów wpustowych jak i pierścieni rozprężno-zaciskowych.

Stosujemy oprawy żeliwne własnej produkcji OZ i OW jak i oprawy standardowe typu SNH zewnętrzne dwudzielne oraz opraw wewnętrzne TTP/TKP.

Wykonujemy również bębny z innymi oprawami zaproponowanymi przez klienta.

Bębny napędowe wykonujemy w wersji toczonej gładkiej jak i z powierzchnią gumową – tzw wulkanizowanie na gorąco czy inne metody powłoki bieżnej bębnów.

Bębny zwrotne

Wykonujemy bębny zwrotne do przenośników taśmowych, toczone gładkie lub w wersji ogumowanej z klinami lub tulejami rozprężno-zaciskowymi.

Stosujemy oprawy swojej produkcji OZ jak i standardowe SNH lub wykonujemy bębny wg. dokumentacji klienta z różnymi wariantami łożysk jak i opraw.

Bębny napinające i dociskowe

Produkujemy bębny napinające oraz dociskowe wg. własnych projektów jak i wg. dokumentacji powierzonej przez klienta.

Stosujemy oprawy własnej produkcji OW z uszczelnieniem simmeringowym jak i oprawy TTP/TKP przelotowe.

Możemy wykonać bęben napinający w wersji toczonej gładkiej lub na życzenie klienta ogumowanej ze wzorem karo lub gładkiej.

Wykonujemy również aplikacje niestandardowe wg. dokumentacji klienta na różnego rodzaju oprawach oraz łożyskach.

Wulkanizowanie bębnów na gorąco

Wykonujemy wulkanizację bębnów napędowych, zwrotnych oraz napinających metodą na gorąco o powierzchni gładkiej, wzór karo, jodełka o kształcie walca lub baryłki.

Ogumowanie bębnów „na zimno”

Wykonujemy również ogumowanie bębnów metodą „na zimno” za pomocą specjalnych pasów z powierzchnią aktywną z naciętymi wzorami karo jak i gładkie połączone za pomocą odpowiednich klejów do tych aplikacji. Powierzchnia taka jest również bardzo mocna i trwała jak powierzchnia wulkanizowana.

Okładziny z korundu

Bębny pokryte okładziną z korundu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na ścieranie, które zostały przetestowane w bardzo trudnych warunkach pracy. Wytrzymałość okładziny z korundu przewyższa wiele razy okładzinę gumowaną. Okładzina nie musi być przez to nacinana we wzory bieżni.

Okładziny ceramiczno-gumowe

Bębny z okładzinami ceramiczno-gumowymi wykorzystywane są w trudnych aplikacjach przenośników taśmowych. Zaletą takiego ogumowania jest wyeliminowanie poślizgu taśmy oraz polepszenie samooczyszczenia taśmy podczas pracy przenośnika taśmowego. Okładzina łączona jest z płaszczem metalowym na gorąco dzięki czemu przyczepia się do płaszcza bębna bardzo dobrze i utrzymuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Jest po prostu powłoką idealną do trudnych warunków, odporną na ścieranie, trudnopalną, w swoim składzie posiada wypełniacz krzemowo-metaliczny.